Menu Zavřeno

Návštěva 1. náměstka hejtmana a ředitele Jihočeské turistické centrály v Horním Rakousku

V pátek 23. července 2021 navštívil 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje Mgr. František Talíř spolu s ředitelem Jihočeské centrály cestovního ruchu Mgr. Petrem Soukupem Horní Rakousko. První zastávkou cesty byl Linec a jednání se zástupci Turistického sdružení Linec a region ( Tourismusverband Linz) a Hornorakouské centrály cestovního ruchu (Oberösterreich Tourismus). Téma setkání s panem Prof. Georgem Steinerem, ředitelem Tourismusverband Linz a panem Mag. Andreasem Winklhoferem, ředitelem Oberösterreich Tourismus GmbH byla nová perspektiva cestovního ruchu v době po pandemii, přeshraniční aktivity a projekty jak cestovní ruch nově definovat a nastartovat. Hornorakouská strana nabídla předání know-how a zkušeností města Linz s pořádáním prestižního projektu Evropské hlavní město kultury v roce 2009 a rovněž aktuální informace a zkušenosti s přípravou Bad Ischl – Salzkammergut, Evropské hlavní město kultury 2024.

Cílem návštěvy augustiánského kláštera St. Florian nedaleko Lince bylo poznání významné kulturní a duchovní lokality Horního Rakouska a seznámení se s činností chlapeckého pěveckého sboru St. Florianer Sängerknaben. Sbor u příležitosti 950. výročí založení plánuje v tomto roce vystoupení v České republice a je to také příležitost přivítat tento sbor poprvé v jižních Čechách.

Návštěva Jihočechů v sousedním Horním Rakousku se uskutečnila za přispění Rakouského konzulátu v Českých Budějovicích a honorárního konzula Mag. Olivera Jerneyho. Delegaci doprovázela a na přípravě programu se podílela Ing. Jitka Zikmundová, marketingová manažerka Oberösterreich Tourimus.

Navštivte:
Linz Tourismus
Oberösterreich Tourismus
Online webinář: 950 let se St. Florianer Sängerknaben

Foto: Jitka Zikmundová