Menu Zavřeno

Online webinář: 950 let se St. Florianer Sängerknaben

St. Florianer Sängerknaben


V úzké spolupráci s GOETHE CENTRUM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích jsme připravili jedinečný online webinář s Markusem Stumpnerem, sbormistrem chlapeckého pěveckého sboru St. Florianer Sängerknaben.

Chlapecký sbor sv. Floriána, založený v roce 1071, je mezinárodně aktivní sbor s rozmanitým repertoárem. S pravidelnými koncertními turné se tento chlapecký sbor jeví jako kulturní vyslanci ve všech částech světa. Prostřednictvím významných hudebních festivalů (včetně festivalu Salzburger Festspiele, Wiener Festwochen, Festival d’Aix en Provence) a spolupráce s renomovanými orchestry (Vídeňská filharmonie, Clevelandský orchestr, …) a dirigenty (včetně čestného prezidenta Franze Welser-Mösta), roznáší sbor svůj repertoár na všechny kontinenty.

Rozsáhlá diskografie chlapeckého sboru sv. Floriána zahrnuje nejen tradiční rakouskou hudbu, lidové písně a vánoční koledy, ale také nahrávky staré hudby. Sbor je mimo jiné přítomen v řadě videoprodukcí ve všech médiích. Z chlapeckého sboru vystoupila řada hudebníků, z nichž nejznámější je pravděpodobně Anton Bruckner, jehož jméno je neoddělitelně spjato se svatým Floriánem.

Chtěli byste se dozvědět, kdo jsou tito chlapci a jak tráví svůj volný čas? To vše se dozvíme ve středu 14. dubna 2021 v 18:00 hod. přes MS Teams. Sbormistr Markus Stumpner, sám bývalý člen sboru, představí historii a všední den tohoto jedinečného sboru a umožní nám náhled do jeho práce.

Registrujte se do 12. dubna 2021 zasláním e-mailu na melounova@konsulat-budweis.cz s vaším jménem a potvrzením o účasti. Následně vám zašleme odkaz na online událost na MS Teams.

Těšíme se na vaši účast!
Rakouský konzulát České Budějovice

Navštivte:
GOETHE CENTRUM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
St. Florianer Sängerknaben