Menu Zavřeno

Požitek nezná hranice – hornorakouská delegace s LR Hiegelsberger na ZEMĚ ŽIVITELKA 2021

Při příležitosti 47. ročníku zemědělské výstavy ZEMĚ ŽIVITELKA 2021 doprovodila význačná delegace z Horního Rakouska zastupující významné společnosti s potravinářským a zemědělským zaměřením zemského radu pro zemědělství (LR) Maxe Hiegelsbergera do Českých Budějovic. Mezi oběma regiony, Horním Rakouskem a Jihočeským krajem, existují již více než 30 let velmi silné vazby, které se nyní opět zintenzivní v oblasti zemědělství. „Mnoho hornorakouských zemědělských a potravinářských podniků má již nyní v České republice své zastoupení a v dlouhodobém horizontu má severní soused zaujmout stejně vysoké postavení jako Bavoři,“ říká zemský rada Hiegelsberger.

Zástupci firem A. Pöttinger Landtechnik, Garant Tierfuttermittel, OÖ Versicherung a efko se v tento den mohli na vlastní oči přesvědčit o dynamice jihočeské hospodářské oblasti a velké poptávce po červenobílých potravinách. Kromě toho byla možnost bilaterální výměny s představiteli české vlády, především s premiérem Andrejem Babišem, ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, bývalým prezidentem Václavem Klausem a jihočeským hejtmanem Martinem Kubou. Příští ročník ZEME ŽIVITELKA je již pevně zařazen do kalendáře zemského rady Maxe Hiegelsbergera na rok 2022.

Foto: Copyright Sabrina Liedl (spolková země Horní Rakousko)

Na titulní fotografii: Intenzivní setkání v jihočeské metropoli v Českých Budějovicích, zemský radní Max Hiegelsberger, bývalý prezident Václav Klaus a honorární konzul Mag. Oliver Christoph Jerney.

Mag. Oliver Christoph Jerney (Rakouský konzulát České Budějovice), Klaus Hraby (efko), Mag. Gregor Dietachmayr (Pöttinger), MUDr. Martin Kuba (hejtman Jihočeského kraje), HR Mag. Hubert Huber (Land Oberösterreich), LR Max Hiegelsberger (Land Oberösterreich), Dr. Gerhard Bauernfeind (Garant), Mag. Othmar Nagl (Oberösterreichische Versicherung)
LR Max Hiegelsberger (Land Oberösterreich), Andrej Babiš (Premiér vlády ČR), Mag. Oliver Christoph Jerney (Rakouský konzulát České Budějovice)
Mag. Oliver Christoph Jerney (Rakouský konzulát České Budějovice), Miroslav Toman (Český ministr zemědělství), LR Max Hiegelsberger (Land Oberösterreich)